Rewal ma do zaoferowania turystom i wczasowiczom wiele atrakcji. Wszystkie wiążą się z historia tej miejscowości . Od 1811 roku , mieszkańcy gminy Rewal podlegali administracji pruskiej, trwało to do II wojny światowej, kiedy to tereny te stały się częścią państwa polskiego. Tereny Rewala zamieszkiwały różne nacje, dlatego jeszcze w połowie XX wieku mieszkańcy gminy posługiwali się specyficznym dialektem, odmiennym jednak od języka niemieckiego. Pierwsi wczasowicze pojawili się w Rewalu w 1830 roku. Z biegiem lat powstał tu park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dużym udogodnieniem, które zwiększyło napływ turystów było otwarcie w 1896 roku kolei wąskotorowej. Do dziś wybrzeże Bałtyku możemy zwiedzać kolejką Retro-Expres, która została uruchomiona , jako jedna z atrakcji. Ta ciekawa historia Rewala powoduje, że jest on wybierany przez turystów, jako ciekawy ośrodek wczasów i wypoczynku. Niska cena noclegów w Rewalu jest dla nich dodatkową zachętą. Pokoje w Rewalu są na każdą kieszeń, Można znaleźć i tanie i drogie, wszystko zależy, gdzie wybierzemy noclegi w Rewalu.

Oczywiście najdroższe są w hotelach i ośrodkach wczasowych, tańsze noclegi w Rewalu możemy znaleźć w pensjonatach i domach prywatnych. Ale generalnie noclegi w Rewalu mają przyzwoity standard. Pokoje w Rewalu są wyposażone w podstawowe urządzenia. Są w nich czajniki, telewizor, radio, talerze, szklanki i sztućce. Właściciele noclegów w Rewalu dbają o bezpieczeństwo turystów, więc posesje są ogrodzone, a bramy do nich prowadzące zamykane na noc.

W miejscach, gdzie wynajmujemy pokoje w Rewalu jest zawsze dużo atrakcji dla dzieci, a więc place zabaw, zjeżdżalnie, piaskownice, a dla dorosłych właściciele pokoi w Rewalu proponują wiaty zadaszone na grilla lub miejsca na ognisko. W okolicach Rewala jest dużo pól namiotowych i tam można znaleźć tani nocleg, a jeśli przyjeżdżamy nad morze z przyczepą campingową, to tanie noclegi w Rewalu można znaleźć na licznych campingach. Co warte podkreślenia, są one dobrze utrzymane.