Postanowione, rezerwujemy noclegi w Rewalu. Jest to miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona na wysokim brzegu klifowym, która co roku przyciąga turystów. Dzwonimy do jednego z licznych, przeznaczonych na noclegi w Rewalu, pensjonatów. Są wolne pokoje, w interesującym nas terminie. I już cieszymy się z tych” zaklepanych” noclegów w Rewalu, bo będziemy mogli zwiedzać ciekawe zakątki polskiego wybrzeża.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Noclegi w Rewalu, to nie taki duży wydatek tym bardziej ,ze Rewal jest miejscowością o dość bogatej historii sięgającej drugiej połowy XV wieku i związanej z wybudowaniem karczmy zbójeckiej na drodze nadmorskiej Kamień Pomorski Kołobrzeg. Pierwsi letnicy pojawili się w Rewalu w 1830 roku, a potem powstał tam park zdrojowy i zakład kąpielowy. Dziś Rewal jest administracyjnym, kulturalnym i oświatowym centrum gminy, jednej z najbogatszych gmin w Polsce w 2007 roku.

Warto zarezerwować noclegi w Rewalu, bo oceniany on jest jako bardzo zadbana miejscowość, w której mieszkają ludzie przyjaźni turystom. Wszystko robią, by turyści wynajmowali pokoje w Rewalu. Coraz więcej pieniędzy lokują w rozwój bazy noclegowej i dlatego noclegi w Rewalu nie są wcale takie drogie. Domy i pensjonaty, których właściciele wynajmują pokoje w Rewalu są zadbane. Z daleka widać ładne przydomowe ogródki. W Rewalu jest dużo zieleni, urzekają ciekawe place, dobrze utrzymane ulice, przy których są zabytkowe latarnie. Wynajmując noclegi w Rewalu koniecznie musimy zwiedzić istniejące tam zabytki.

Godnym uwagi każdego turysty jest Kościół Zbawiciela , oraz niedaleko położone resztki XIV wiecznego kościółka w Trzęsaczu. Z Rewala możemy pojechać do Kołobrzegu czy do innych pobliskich miejscowości. Najbliższe okolice Rewala zapewniają turystom wiele atrakcji. Na pewno wynajmując noclegi w Rewalu wrócimy z wczasów wypoczęci i z całą walizką wspaniałych przeżyć. Bo gdzie , jak nie w okolicach Rewala możemy wędrować ścieżkami rezerwatu ornitologicznego nad jeziorem Liwia Łuża, czy przejechać się zabytkowym pociągiem retro.